Czy warto kupować suszarkę bębnową? Wady i zalety automatycznej suszarki do ubrań

Suszenie prania może przysporzyć nam kłopotu, szczególnie zimą i jesienią, gdy w powietrzu gromadzi się wilgoć. Wszyscy chcemy ułatwić sobie życie, więc czemu by nie ułatwić sobie suszenia ubrań? Automatyczna suszarka do ubrań sprawi, że suszenie prania będzie szybkie i przyjemne przez cały rok. Jakie są wady i zalety suszarki bębnowej? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, czy warto kupować elektryczną suszarkę do ubrań.

Suszarka automatyczna, czyli szybkie suszenie prania przez cały rok

Sezon, gdy pogoda pozwala na suszenie prania na dworze, trwa w Polsce stosunkowo krótko. Przez resztę roku jesteśmy zmuszeni suszyć ubrania w mieszkaniu. Jesteśmy szczęściarzami, jeśli mamy do tego wyznaczone oddzielne pomieszczenie gospodarcze. W większości przypadków suszarkę wolnostojącą rozkładamy w części mieszkalnej. W efekcie w części użytkowej gromadzi się wilgoć i zajmujemy wolną przestrzeń, nie wspominając już o długim czasie schnięcia ubrań. Taka perspektywa jest daleka od ideału.

W osiągnięciu pożądanego poziomu komfortu pomoże nam automatyczna suszarka do ubrań. Bębnową suszarkę możemy umieścić w dowolnym miejscu w domu. Świetnie wpasuje się do łazienki, a nawet do szafy. Jest bezpieczna dla tkanin, a niektóre ubrania po wysuszeniu w niej nie będą wymagały prasowania. Jednorazowo może wysuszyć nawet do 9 kg ubrań. Takie rozwiązanie pozwoli znacznie skrócić czas suszenia prania i poprawić wydajność całego procesu. Warto też zaznaczyć, że elektryczne suszarki do ubrań nie zużywają dużo prądu. Niektóre modele wyposażone są w pompę ciepła, która znacząco obniża koszty eksploatacji.

Zalety suszarek do prania

Nic dziwnego, że suszarki automatyczne zdobywają coraz większą popularność w naszym kraju. W końcu jesteśmy coraz bardziej wygodniccy i dążymy do tego, żeby wykonywanie domowych obowiązków było jak najprostsze, a suszarka bębnowa to świetny sposób na ułatwienie sobie życia. Dzięki jej licznym zaletom suszenie prania stanie się o wiele prostsze i bardziej wydajne. Oto najważniejsze z nich:

  • Zmniejszenie poziomu wilgoci w pomieszczeniach. Dzięki temu ograniczamy nie tylko ryzyko pojawienia się grzyba i pleśni na ścianach, ale również ryzyko wystąpienia u nas duszności, alergii, kaszlu czy nawet zmian skórnych.
  • Suszarki automatyczne posiadają szeroki wybór programów dostosowanych do różnych tkanin. Dzięki temu mamy pewność, że nawet delikatny materiał zostanie zachowany w najlepszym stanie po ukończeniu suszenia.
  • Znacznie skrócony czas oczekiwania na suchą odzież. Dzięki temu możemy o wiele szybciej naszykować się do wyjścia lub przygotować czystą pościel na wizytę nagłych gości.
  • Pozwala nam zaoszczędzić czas i energię, które przeznaczamy na wieszanie prania na rozkładanej suszarce. Wystarczy włożyć odzież do bębna maszyny. Oto cała filozofia.

Wady suszarek do prania

Każde rozwiązanie ma swoje mocne i słabe strony, co odnosi się również do suszarek bębnowych. Automatyczne suszarki do ubrań mają kilka wad. Poniżej wyszczególniliśmy najistotniejsze z nich:

  • Wymagają od nas zagospodarowania dodatkowej przestrzeni w mieszkaniu,
  • Zużywają energię elektryczną, a co za tym idzie, generują dodatkowe koszty.
  • Suszarki automatyczne bywają głośne, co może stanowić problem, jeśli planujemy ustawić ją w mieszkaniu.
  • Ich ceny nie należą do najniższych. Za sprzęt wysokiej klasy zapłacimy ponad 2000 PLN, a ceny najlepszych suszarek bębnowych sięgają nawet 5000 PLN.

Czy warto kupić suszarkę elektryczną?

Automatyczna suszarka do prania jest dobrym wyborem, zwłaszcza gdy często robimy pranie i zawsze mamy górę ubrań do rozwieszenia. Dzięki niej pozbędziemy się kolejek mokrej odzieży czekającej, aż zwolni się miejsce na sznurku. Do tego suszarka bębnowa pozwoli nam cieszyć się miękkością i pięknym zapachem ubrań zaraz po wyjęciu z pojemnika. Aby podjąć dobrą decyzję, warto poczytać więcej o rodzajach dostępnych suszarek i ich funkcjonalności, żeby dobrać sprzęt dopasowany do osobistych preferencji.