Dekoracje ogrodowe hitem sezonu

Sezon jesienny sprawia, że nasz ogród potrzebuje więcej uwagi niż dotychczas. Liście spadające z drzew, mokra, lecz wysoka trawa niekoniecznie zachęcają nas do garnięcia się do roboty. Ogród w tym okresie wygląda naprawdę bajkowo. Jednak, gdy przypomina nam się, ile trzeba w nim zrobić, to owy zachwyt zdecydowanie opada. Co więcej, już niebawem czekają nas święta, a co za tym idzie — przystrajanie ogrodu. Wiadomo, że jest to miłe wydarzenie, lecz gdy magiczny czas mija, ogałacamy nasz ogród z owych elementów. Wielu z nas chciałoby przedłużyć świetność ogrodu i sprawić, by na co dzień wyglądał niezwykle. Wiemy, jak temu zaradzić! Aby Twój ogród przyciągał wiele spojrzeń i wzbudzał zachwyt, postaw na dekoracje ogrodowe. Może wydawać się to dość mało ciekawe, ale przy dobrej aranżacji, zdecydowanie zrobi wrażenie. Na co, więc postawić, by rzeczywiście osiągnąć ten cel? Pomożemy Ci! W tym artykule dowiesz się, jakie ozdoby ogrodowe najlepiej udekorują Twój zielony teren.


Rzeźby ogrodowe


Dodatki, jakimi są dekoracje, nadają charakteru miejscom, w których się znajdują. Stąd tak ważne jest, by zadbać o nawet najmniejsze detale. Nie zapominajmy jednak o bazie, czyli meblach, które nakierowują nas na styl, w jakim utrzymujemy ogród. Rzeźby to świetny sposób na zdefiniowanie, jaki wystrój występuje w naszym zielonym zakątku. Przykładowo, stawiając na takowe dekoracje z wizerunkami greckich bóstw, robimy ukłon w stronę antyku. W tym przypadku warto postawić na białe posągi, które w połączeniu z typowymi dla tej epoki wazonami, będą wyglądać nieziemsko. Adekwatnymi meblami ogrodowymi, które świetnie się sprawdzą w tym zestawieniu, będą drewniane, pomalowane na biało. Co więcej, trafnym posunięciem byłoby je pomalować tak, by wyglądały na nieco nadszarpnięte czasem. 


Jeśli wolisz postawić na nieco mniej gabarytowe rzeźby, to zastanów się nad zwierzętami. Zdecydowanie blade, dosyć niskie posągi zwierząt mogą urzec niejednego sceptyka, a w dodatku nacieszą oko. Świetnie dopasują się do niemal każdego zestawu mebli i dodatków ogrodowych. Ponadto, dużo łatwiej będzie je rozmieścić na terenie z powodu ich rozmiaru. Jest jeszcze cała masa innych propozycji, więc zachęcamy do przeglądnięcia inspirujących zdjęć, które nakierują Cię na Twoje wymarzone rzeźby.
 

Oświetlenie ogrodu


Oświetlenie ogrodowe z pewnością kojarzy się z czasem świąteczny. Kolorowe lampki obowiązane wokół choinek i na zewnętrznej stronie domu. Warto skupić się na takowym dekorowaniu swojego ogrodu również w inne pory roku. Wyobraźcie sobie jesienny wieczór, spędzany z kocem i herbatą na ogrodzie, kiedy Twoją altankę otaczają małe światełka. Nie brzmi cudownie? No właśnie! Tego typu wiszące światełka ogrodowe to tani i efektowny sposób na upiększenie swojego ogrodu. Jeśli jednak nie chcesz stawiać na elektryczne rodzaje oświetlenia, zastanów się nad lampionami. Świeczki w ich wnętrzu można wymieniać do woli, natomiast same lampiony samoistnie się nie psują. Jeśli będziesz o nie długo dbać, to mogą służyć Ci przez naprawdę długie lata. 
 

Lampy ogrodowe to kolejna ciekawa propozycja w kwestii oświetlenia. Jest to chyba najliczniejsza w swoim rodzaju możliwość wyboru. Bowiem rodzaje, kształty, rozmiary, wzory i kolory lamp ogrodowych są nieskończone. Fani efektywnych rozwiązań zdecydowanie pokochają lampy w kształcie drzewek. Jest to oświetlenie mierzące około metra, a ich wygląd sprawia, że trudno oderwać wzrok. Niektóre z lamp w takim kształcie wyglądają, jak nieruchome fajerwerki, co jeszcze bardziej podkreśla ich oryginalność.
 

Fontanny ogrodowe


Hitem ostatnich lat stały się fontanny ogrodowe, będące całoroczną atrakcją naszego zielonego terenu. Świetnym aspektem jest to, że rozmiar można wybrać spośród wielkiego wyboru, więc koszt nie jest taki spory. Co więcej, fontanny ogrodowe są niczym rzeźby, lecz nieco bardziej efektowne. Dosyć często wodotryski są podświetlane i samodzielne, więc nie trzeba ich specjalnie pilnować. Bardzo często można znaleźć takie rodzaje fontann, które są energooszczędne, więc zużywają dużo mniej energii. Wodotryski powinny gwarantować możliwość użytku zewnętrznego, lecz zawsze warto sprawdzić podczas kupna, czy taka możliwość istnieje.


Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomógł Ci dostrzec potencjał w Twoim ogrodzie. Pamiętaj, że nie jest to Twój uciążliwy obowiązek, a miejsce, w którym rzeczywiście możesz zaznać spokoju. Postaw na dekoracje ogrodowe i ciesz się pięknie zaaranżowanym ogrodem, w którym możesz odpocząć.

FAQ - PYTANIA I ODPOWIEDZI

Jakie są dekoracje ogrodowe?

Dekoracji ogrodowych jest mnóstwo, ale przykładem mogą być: rzeźby, fontanny, oświetlenie (lampki, lampiony), jak i wazony, czy krasnale ogrodowe.