Jak wyposażyć kuchnię? O czym nie zapominać?

Kuchnia to bez wątpienia serce naszego domu. Spotykamy się w niej z rodziną, przy wspólnym posiłku, opowiadając o wydarzeniach z całego dnia. Co więcej, to świąteczne gotowanie w kuchni napawa nas niebywałym szczęściem. Podsumowując, spędzamy w niej masę czasu, co oznacza, że meble kuchenne, jak i całe wyposażenie powinny być dostosowane do naszych potrzeb. W dodatku całość powinna zapewniać jak najwyższy poziom funkcjonalności. Kuchnia to miejsce do tworzenia, dzielenia się, łączenia tego co praktyczne z tym co piękne i gustowne! Wiemy, że podczas dobierania mebli do tego pomieszczenia, trudno jest o wszystkim pamiętać. Kiedy wydaje nam się, że już wszystko gotowe, okazuje się, że zapomnieliśmy o najważniejszych aspektach. Przychodzimy z pomocą, abyś wszystko miał dopięte na ostatni guzik. Poniżej przedstawiamy wszystkie rzeczy, które powinny znaleźć się w Twojej oazie dobrego smaku.


Blaty i kredensy


Czyż nie jest to obowiązkowy element wyposażenia każdej kuchni? Kredensy, jak i blaty to jedne z najbardziej wielofunkcyjnych i znanych mebli. W kredensie możesz schować najrozmaitsze wyposażenie kuchenne, przez co nie będzie ono zagracać przestrzeni na zewnątrz. W tym przypadku wiadomo, że funkcjonalność to bardzo ważna rzecz, zwłaszcza gdy chcesz przechowywać wiele rzeczy w jednym miejscu. Zalecamy, więc by kredensy posiadały sporą liczbę szafek i szuflad, abyś na pewno był w stanie pomieścić wszystkie potrzebne Ci akcesoria kuchenne. Blaty poza miejscem do gotowania mogą być wykorzystane klasycznie, jako miejsce do gotowania. Często jednak znajdują się na nich mikrofalówki, ekspresy do kawy, chlebaki i wiele innych. Stąd tak ważne jest, by były dosyć długie i szerokie. Pamiętajmy, że kredensy i blaty są połączone, więc ich wielkość i rozmiar zależy od siebie nawzajem. W tym wypadku najlepiej porozmawiać ze specjalistą, który pomoże dobrać odpowiednie meble do metrażu Twojej kuchni.


Stół wraz z krzesłami


Jaki dom lub mieszkanie w całym swoim wyposażeniu nie posiada krzeseł? Tak! Żaden. Są to niezaprzeczalnie, wielofunkcyjne meble, które możemy wykorzystać w kuchni, jadalni, salonie i wielu innych pomieszczeniach w domu. W kuchni krzesła to przede wszystkim miejsce do spoczęcia przy posiłku. Jednak, aby zjeść obiad, nie może zabraknąć również stołu. Tutaj polecamy model rozkładany. Dlaczego? A no dlatego, że nigdy nie wiemy, co może się zdarzyć. Ponadto, przy spotkaniach rodzinnych może zabraknąć miejsca. Warto postawić, więc na stół rozkładany, który na co dzień będzie złożony, a przy większej ilości gości nieco się powiększy. Skoro stół ma się zwiększyć, warto pomyśleć o kupnie nieco większej ilości dopasowanych krzeseł, które z pewnością przydadzą się w awaryjnej sytuacji. Pamiętajmy, żeby dokonując zakupu, mieć na uwadze jakość i solidność produktu, a nie najniższą cenę. Meblując kuchnię, pragniemy, by służyła nam, jak najdłużej, a nie była jak najtańsza i szybko się zniszczyła.


Sprzęty kuchenne elektryczne


Porządna kuchnia nie obejdzie się bez piekarnika mikrofalówki, czy też lodówki. Co warto mieć na uwadze przy kupnie tego ostatniego? To, by lodówka szybko i równomiernie chłodziła i oczywiście, aby nie trzeba było jej rozmrażać. Ponadto, funkcje antybakteryjne także są ogromnie istotne dla świeżości i sterylności naszego jedzenia. Jeśli chodzi o piekarnik, warto rozważyć, czy wolisz opcję gazową i elektryczną. Zwróć uwagę na koszta, jakie wyniosą te opcje i wtedy podejmij decyzję. Uwzględnij również, czy piekarnik będzie znajdował się w zabudowie, czy raczej będzie wolnostojący. Te kwestie pomogą również osobom, które odpowiadają za dobranie odpowiedniego rozmiaru oraz ilości blatów, szafek i kredensów. Będąc, przy temacie, okap jest must havem, przy piekarniku i palnikach. Para, która się unosi nad jedzeniem, może wpływać na meble, którym będzie doskwierała wilgoć. Warto zadbać o to wyposażenie. Czajnik, ekspres do kawy, czy mikrofalówka, to już kwestie nieco bardziej indywidualne. Warto jednak pamiętać, że czajnik może być gazowy, a ekspres do kawy można zastąpić kawiarką. Powodzenia w Twojej przygodzie z meblowaniem kuchni!