Jakie okna wybrać - Porady

Okno z jakiego materiału wybrać

Rozpoczynając budowę domu, trzeba rozplanowywać nawet najmniejsze szczegóły. Otóż przede wszystkim ogrom uwagi skupia się na asortymencie, którego potrzebujemy, aby taki dom postawić i odpowiednio go wypełnić. Okna, drzwi, tynk, fundamenty, dach i wiele innych produktów pożera nasze fundusze. Warto, jednak zadbać, by były one dobrej jakości.

Skupmy się, przykładowo na drzwiach wejściowych. Przy ich kupnie nie możemy oszczędzać. Budując dom, mający służyć przez lata nie powinno się szukać najtańszego rozwiązania, a raczej najsolidniejszego i w dodatku estetycznego. Kupując tanie drzwi czy okna, wątpliwej jakości, skazujesz siebie na wymienianie ich po kilku latach, a nawet miesiącach. Ponadto, tego typu produkt może nie spełniać swojego zadania i wręcz uprościć potencjalnym włamywaczom ich zamiary. Warto zauważyć, że najczęściej porządność, jakość i wykonanie idą w parze z ceną. Oczywiście, zasada nieoszczędzanie tyczy się także farb, tynków i wielu innych rzeczy potrzebnych Ci, by uzyskać wymarzony efekt, jakim będzie cudowny dom.

Okna plastikowe

Przed malowaniem ścian domu i dopinaniu wszystkiego na ostatni guzik, warto zakupić, jak również zamontować okna. Ich rodzaj jest szalenie ważny i podobnie, jak w przypadku drzwi wejściowych nie warto na nich oszczędzać. Zapewne możecie nie wiedzieć, czym różnią się okna plastikowe od tych zwyczajnych? Okna Plastikowe posiadają nie tylko walory estetyczne, ale i wysokie parametry techniczne.

Ponadto, jedna z firm zajmujących się właśnie tym rodzajem okien, produkują je bez szkody dla środowiska. Taka wiadomość z pewnością ucieszy, tych, którzy pragną dbać o planetę. Jak doszło do takiego obrotu spraw? Firma Okno-Piast, postanowiła podjąć się wyzwania, jakim jest całkowita rezygnacja z ołowiu przy produkcji okien PCW. Dzięki współpracy z Profine firmą będącą liderem w branży profili okiennych przy całkowitej rezygnacji ołowiu. Okna tego typu są trwałe, stabilne, łatwe w konserwacji, odporne na zmienne warunki atmosferyczne, a co najważniejsze — w 100% podlegają recyklingowi. Ponadto, gwarantują podwyższoną izolację cieplną, która przyczynia się bezpośrednio do znacznej redukcji zużycia energii, a przez to do mniejszego zatrucia środowiska dwutlenkiem węgla.

Jeśli jednak wolicie zdecydować się na zwyczajne okna plastikowe, to również nie będzie złym pomysłem. Najtrudniejsze w utrzymaniu są okna drewniane. Pomimo swojego niezwykle stylowego wyglądu, trzeba bardzo o nie dbać, by służyły przed długie lata. Mowa o regularnej konserwacji, jak i rozmaitym pracom pielęgnacyjnym, które do krótkich czasowo nie należą.

Kolory okien

Większość z nas, staje przed wyborem, jakie barwy dobrać do swoich wnętrz. Czy wszystkie pomieszczenia muszą do siebie pasować wizualnie? Czy szaleństwo kolorów to dobry pomysł? Wszystko zależy od waszego gustu. Warto, jednak pamiętać, aby przy malowaniu mieć świadomość, jakie meble zamierzamy przeznaczyć do danego pomieszczenia, włączając w to ich rozmiar, kształt i odcień. Wizja takiego umeblowanego już pokoju, pozwoli na większy realizm wobec późniejszego dobrania odpowiednich barw na ścianach.

Nie wolno zapominać o środkach bezpieczeństwa przy malowaniu całego domu. Taśmą powinno zakleić się okna (a właściwie ich obramowanie), jak i framugi, oraz krawędzie przy suficie, ale również przy podłodze. Ponadto, trzeba pamiętać o warstwowym nakładaniu farby, aby uniknąć prześwitów. Świetnie sprawdzą się oczywiście farby odporne na zmywanie, gdyż nawet w domach bezdzietnych zdarzają się wypadki. Takie rozwiązanie jest wygodne, komfortowe i nowoczesne.

Skorzystaj z naszych rad i ciesz się pięknym, funkcjonalnym i bezpiecznym domem.

FAQ - PYTANIA I ODPOWIEDZI

Okna PCW czy plastikowe?

Okna PCW są trwałe, stabilne, łatwe w konserwacji, odporne na zmienne warunki atmosferyczne i w 100% podlegają recyklingowi. Ponadto, gwarantują podwyższoną izolację cieplną, która przyczynia się bezpośrednio do znacznej redukcji zużycia energii, a przez to do mniejszego zatrucia środowiska dwutlenkiem węgla. Jeśli jednak wolicie zdecydować się na zwyczajne okna plastikowe, to również nie będzie złym pomysłem. Najtrudniejsze w utrzymaniu są okna drewniane.