Ogród - jak go urządzić, aby wyglądał stylowo i pięknie?

Ogród to nasze małe królestwo odpoczynku na świeżym powietrzu. Najczęściej znajduje się naokoło domu, lecz w niektórych przypadkach jego umiejscowienie jest różne. Niektórzy stawiają w nim wyłącznie na trawę, zaś inni parają się sadzeniem nowych roślinek. Świetnym i praktycznym rozwiązaniem jest hodowanie w nim owoców i warzyw na własny użytek. Gwarancja świeżości, jak i świadomość tego, co jemy z pewnością, zachęca do takiego działania. Wiadomo jednak, że ogród to nie tylko rośliny, ale i wystrój. Mając najpiękniejszy dom na świecie niezadbanie o niego, z pewnością zniszczy takową reputację. O czym mowa? O odpowiednim rozmieszczeniu roślin, czy też miejsca do zabawy. Co więcej, istotnym aspektem w tej kwestii są także meble ogrodowe, których rola jest dosyć spora. To one odpowiadają za elementy stylu, komfortu, jak również wygody nas i naszych gości. Niezależnie od wielkości Twojego ogrodu, podejmij wyzwanie i stwórz wymarzony wygląd swojego zielonego miejsca!

Ogród w nowoczesnym stylu

Mowa oczywiście o wystroju, podążającym za dzisiejszymi trendami. Jest to coś, co sprawi, że goście będą pod ogromnym wrażeniem. Jednak zanim do tego dojdzie, od czego właściwie zacząć? Postaw na ciekawe rośliny! Palma to z pewnością drzewo, którego nie spotkasz w każdym ogrodzie. Jest bardzo efektowna i nie tak trudna w utrzymaniu. Jeśli chcesz postawić na bardziej kolorowe rozwiązanie, to Eukaliptus Niebieski naprawdę może przypaść Ci do gustu. Jest to odporne na mróz drzewo, co — poza intensywnym kolorem — nadaje mu kolejnej zalety. Będąc w takim niekonwencjonalnym zestawieniu, warto wspomnieć o Gałęzatce Kulistej. Jest to mała, zielona, puszysta kulka, na którą stawiamy raczej w większych ilościach i rozmieszczamy na widoku. Jeśli chodzi o meble ogrodowe, to warto postawić na metalowe wykończenie, które wymaga mniej pielęgnacji niż drewno. Czarny metal połączony z szarymi poduszkami tworzy świetną kompozycję, nie odciągając przy tym uwagi od pełnych kolorów kwiatów. Jeśli jednak pragniesz drewnianych mebli ogrodowych, to ostatnim krzykiem mody w tej kwestii jest zestawienie jasnego drewna z czarnymi elementami. Warto jednak pamiętać, o odpowiednim dbaniu o drewniane meble — mowa oczywiście o pielęgnacji i impregnacji drewna.

Kwiatowy raj w stylu handmade

Dla ludzi, którzy poszukują bardziej indywidualnych rozwiązań, to na pewno ciekawa sprawa. Jako że sam tworzysz elementy swojego ogródka, możesz sprawić, że będzie on oryginalny i spersonalizowany. W tego typu decyzji warto również postawić na bogaty wybór zasadzonych owoców i warzyw. Z pewnością podkreśli to widoczność Twojej pracy na rzecz pięknego ogrodu, lecz absolutnie nie jest to must have. Warto jednak postawić na kilka kwiatów, które ubarwią Twoje starania. Co takiego możesz stworzyć sam? Meble ogrodowe z palet! Jest to świetny sposób na uatrakcyjnienie swojego zewnętrznego wystroju. Wystarczy zakupić kilka takich palet, wzorować się na zdjęciach z internetu i voilà. Tak, jak w przypadku nowoczesnych, drewnianych mebli, warto postawić na odpowiednią pielęgnację drewna, by nie męczyć się z efektami ubocznymi. Co jeszcze możesz stworzyć sam? Doniczki! Jest to bardziej "brudna" praca, lecz bardzo efektowna. Wystarczy zakupić glinę i ulepić ją w wybrany przez Ciebie kształt. Następnie, wstawić do piekarnika na określony czas i w zależności od preferencji pomalować. Jest to kreatywne, wyrażenie siebie i praktyczne zastosowanie. Świetne połączenie!

Piękny ogród — Twój komfort

Ogród może być również sportową częścią Twojego domu. Jak? Otóż można w nim umieścić ostatnio popularną zewnętrzną siłownię! Pozwoli Ci to na zaoszczędzenie drogi na trening i odbycie go u siebie, na świeżym powietrzu. Ciekawym rozwiązaniem będzie także minigolf. Można kupić przenośny zestaw, który w chłodne dni umili nam czas spędzany z rodziną i gośćmi. Basen to także świetne posunięcie, ale również zalecamy jego kupno niżeli stworzenie go permanentnie. Uważamy, że każdy pragnie zmian, co jakiś czas, a trwałe postawienie, a potem usunięcie basenu byłoby dosyć kosztowne. W ogrodzie warto, więc stawiać na rzeczy, które łatwo możemy zmienić. Moda i gusta się zmieniają, więc nie ma potrzeby, aby sobie taką pracę utrudniać. Ponadto, pamiętaj, że to Ty decydujesz, co właściwie ma znaleźć się na powierzchni Twojego ogrodu. Radź się jedynie swoich domowników, bo to wy będziecie w nim spędzać największą ilość czasu. Nie bój się zmian, ale także nie zmieniaj niczego wbrew sobie. Ten kwiatowy raj to przede wszystkim Twoja oaza.