Świąteczne dekoracje do domu

Święta Bożego Narodzenia już niebawem, a zatem świąteczny czas ogarnie cały świat. Przygotowania do tego wydarzenia to zawsze bardzo ekscytujący moment. Mamy bowiem wtedy szansę spotkać się z dawno niewidzianą rodziną, upiec wiele słodkości, czy poszukać prezentów dla bliskich. Wszystko to niesie ze sobą masę frajdy. Najbardziej jednak niecierpliwe są maluchy, czekające na przybycie Świętego Mikołaja. To one zawsze podnoszą atmosferę uroczystości, a swoją ciekawością potrafią rozbawić do łez. Z okazji Świąt, zazwyczaj wyciągamy z szafy eleganckie ubrania, w których wspólnie z rodziną zjemy 12 słynnych posiłków. Nasz dom również potrzebuje nabrać nieco świątecznej atmosfery. Świąteczne dekoracje od dawna znajdują się w naszych domach i co rok dokładamy wszelkich starań, by nasze mieszkanie miało tę przyjemną atmosferę. Przystrajamy bombkami, kokardami, łańcuchami, a także gwiazdą lub czubkiem choinkę. Czasami jednak warto postawić na odświeżenie świątecznego stylu, który niekiedy przez naprawdę długie lata jest taki sam. W tym artykule przedstawimy rozmaite pomysły na dekoracje świąteczne, które zdecydowanie upiększą Twój dom w świątecznym klimacie. Niech Twój dom w Święta, zapiera dech w piersiach!

 

Świąteczne dekoracje a kolorystyka

Zapewne, dekoracje, które co roku wyciągasz z szafy, mają niezmienne kolory. Prawdopodobnie jest to jeden wielki miszmasz lub jedna z kompozycji kolorystycznych. Według nas można im nadać naprawdę mocnego charakteru. Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy, a masz ochotę na zmianę, przemaluj bombki na inne kolory. Oczywiście nie na byle jakie, tylko na barwy, które wpiszą się w Twoją wymarzoną kompozycję kolorystyczną. Popularnymi połączeniami kolorów są czerwień i złoto, zieleń i srebro, złoto oraz zieleń, a także srebro z czerwienią. Można również postawić na jeden kolor, co zazwyczaj kończy się na złotych lub srebrnych Świętach. Wiadomo, że kompozycja kolorystyczna nie jest żadnym nakazem. Warto jednak zapoznać się z tym tematem, bo być jakieś połączenie barw tak podbije Twoje serce, że nie będziesz w stanie wyobrazić sobie świąt bez niego. Dom, który zostanie wypełniony dekoracjami bez połączeń kolorystycznych, również będzie miał swój urok. Niekiedy jednak właśnie taka zmiana z chaosu na estetykę daje najwięcej zabawy i frajdy.

 

Lampki świąteczne i lampiony

Moda na lampki rozpoczęła się, kiedy przestały być one wyciągane na święta, a zostały w mieszkaniu na cały rok. Lampki, niezależnie od koloru swoich światełek, wieczorami nadają ogromnego uroku i swobody, niezależnie od tego gdzie się znajdują. Ich miejsce na choince to oczywistość, ale czy można nieco zmienić ich przeznaczenie? Owszem! Dosyć popularną opcją wnętrzarską podczas Świąt stało się umieszczanie lampek na ścianie, na kształt choinki. Wygląda to bardzo kreatywnie, zwłaszcza jeśli są to kolorowe światełka. Możecie również postawić na owinięcie ich wokół karnisza lub balustrady schodów wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Możesz je również luźno rozwiesić pod sufitem, tak, aby lekko z niego wystawały.
Świetną opcją dekoracyjną, w której się zakochasz, są także lampiony. Niedrogie, a solidne dekoracje świąteczne, które nie zajmują dużo miejsca. Zazwyczaj posiadają one jednokolorowe obramowanie, a z każdej strony znajdują się szyby, po to, by było widać ich wewnętrzną część. Najczęściej są w barwach czarnych, białych, srebrnych, a także drewnianych. Niektóre z lampionów posiadają na zewnątrz obrazki, które po zapaleniu świec znajdujących się w środku, są podświetlane. Wygląda to naprawdę spektakularnie i mocno przyciąga wzrok. W lampionach zazwyczaj znajdują się świeczki, choć oczywiście można postawić na światło elektryczne. Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy, lampion możesz spokojnie zrobić sam w domu, zapoznając się z instrukcjami z internetu.

 

Dekoracje świąteczne, czyli wianki

Wianki świąteczne można nazwać właściwie must-havem Świąt Bożego Narodzenia. W ich przypadku naprawdę zalecamy pracę handmade, gdyż jest to prosta czynność, a daje dużo satysfakcji swoim efektem końcowym. Podczas robienia wianków z rodziną można mieć mnóstwo zabawy, jak np. podczas malowania pisanek. Wianki to dekoracje świąteczne, które można robić z żywego lub sztucznego drzewka. Wszystko zależy od tego, kiedy go robisz i jaki czas ma przetrwać. Jeśli jest to długi okres, to lepiej postawić na sztuczną wersję. Mogą być one w wersji zielonej, srebrnej, złotej i jakiej tylko sobie zamarzysz. Wianki świąteczne są zdobione bombkami, szyszkami, światełkami, ususzonymi mandarynkami, czy też laskami cynamonu. Oczywiście to jedynie kilka składników z całej masy do wyboru. Wianki możesz kupić na okolicznych targach, w sklepach internetowych, czy sklepach zajmujących się wnętrzami. Postaw na taką dekorację, a będziesz mieć szansę przyozdobić drzwi, jak i stół.
Zwróćcie również uwagę na świeczniki i ich kolorystykę. Najlepiej będzie, jeśli ta dopasuje się do całego zamysłu kompozycji. W razie jeśli nie znajdowałyby się one w pożądanym kolorze, wystarczy użyć farby używanej wcześniej do bombek. Myślimy, że udało nam się nieco zachęcić Was do zmiany w swoim domu. Życzymy, więc powodzenia i Wesołych Świąt!