Ubieramy choinkę - czyli w jakim stylu ubrać świąteczne drzewko?

Drzewko sztuczne czy prawdziwe?

Do niedawna uważało się, że to właśnie sztuczna choinka jest lepsza ze względów ekologicznych. Tłumaczyło się to możliwością wielokrotnego użycia takiego plastikowego drzewka, a także ograniczenia eksploatacji naturalnych drzewek. Niestety, okazuje się, że zarówno produkcja jak i utylizacja sztucznych choinek jest bardzo szkodliwa dla środowiska. Naturalna choinka, kupiona z hodowli jest znacznie lepszą alternatywą. Drzewko zakupione w donicy także może posłużyć nam na lata. Jeżeli posiadamy ogródek, możemy ją w nim posadzić, gdzie poczeka na kolejne święta. Dodatkowo choinka naturalna swoim zapachem lasu wypełnia cały dom. Wadą prawdziwego drzewka jest osypywanie się z niego igieł. Dodatkowo, w domu, w którym mieszkają alergicy, żywa choinka może być uciążliwa.

W jakim stylu udekorować choinkę?

Szeroki wybór świątecznych ozdób umożliwia nam ubranie choinki tak, aby idealnie pasowała do wystroju naszego wnętrza. W jakim stylu możemy ubrać nasze świąteczne drzewko?

Choinka w stylu rustykalnym

Choinka w stylu rustykalnym to powrót do przeszłości. Duże bombki, najlepiej w bordowym kolorze, słomiane gwiazdki, czerwono białe laski i suszone owoce. Pięknie, na takiej retro choince, będą wyglądać serduszka zrobione z kraciastego biało czerwonego materiału. Możemy je wykonać samodzielnie, przyniesie nam to jeszcze więcej radości. Donicę naszej rustykalnej choinki możemy obłożyć szarym papierem prezentowym.

Choinka w stylu skandynawskim

Przy wyborze skandynawskiej stylistyki idealnie nadadzą się przezroczyste bombki, a także ozdoby w odcieniach bieli i szarego. Delikatne światełka o białej barwie dodadzą drzewku subtelnego uroku. Styl skandynawski cechuje minimalizm, dlatego nasza choinka nie może być przystrojona z przepychem. Drewniane ozdoby będą tu idealnym akcentem dopełniającym całość.

Choinka w stylu glamour

Jeśli lubisz błyskotki styl glamour będzie idealny dla Twojej choinki. W tym stylu możemy pokusić się o błyszczące łańcuchy i łańcuszki, mogą być perłowe lub czarne. Złoto i srebro to kolory, które lubi styl glamour. Dodatkami mogą być delikatne piórka. Nie zapominajmy o subtelnych światełkach. Tutaj najlepiej sprawdzą się te w kształcie perełek o mlecznym odcieniu.

Wielka choinka w amerykańskim stylu

Tak, to ta choinka ze świątecznych amerykańskich filmów. Cała w kolorowych bombkach, świecidełkach i anielskich włosach. Jeżeli chcemy żeby nasza choinka przypominała tą z Rockefeller Center, zadbajmy o przepych. Na naszej choince nie może zabraknąć gwiazdy lub szpica na samym szczycie. Migające, zmieniające kolory lampki i bombki o przeróżnych kształtach i kolorach to niezbędny element świątecznego drzewka w stylu amerykańskim. Chociaż kolorystyka jest szeroka, to jednak zauważalna jest przewaga odcieni czerwieni i zielonego, czyli tych najbardziej świątecznych kolorów.

W zależności od wystroju mieszkania,  zastanówmy się jaki styl dekoracji świątecznego drzewka będzie najlepiej pasować do naszego wnętrza. Jesteśmy zwolennikami minimalizmu czy wolimy kolorową, pełną przepychu choinkę? Nie da się ukryć,  że bez względu na to czy choinka ubrana jest w stylu skandynawskim czy w stylu rustykalnym, każda jest piękna i cieszy oko. Ubieranie choinki niesie wiele radości, a udekorowane drzewko dodaje magicznej, świątecznej atmosfery!