Urządź gabinet w stylu glamour

Czym jest styl glamour?

Wnętrza glam kojarzą się z hollywoodzkimi apartamentami wielkich gwiazd filmowych i bogaczy. To co z pewnością trafnie opisuje stylistykę glamour to przede wszystkim elegancja i klasa. Na całokształt tego wyjątkowego charakteru składać się będą odpowiednio dobrane meble, dodatki, a także tkaniny. Welur, atłas i satyna to materiały, które delikatnie przelewają się przez palce, a swoim połyskiem subtelnie wnoszą do wnętrza namiastkę luksusu.

Meble do gabinetu w stylu glamour

Podczas wyboru mebli do naszego gabinetu będziemy kierować się przede wszystkim jego przeznaczeniem. Jeżeli nasza praca obejmuje kontakt z klientem, powinniśmy zadbać zarówno o jego jak i o naszą przestrzeń. Chcąc utrzymać stylistykę glamour warto zrezygnować z tradycyjnych biurowych rozwiązań. Krzesła zastąpmy fotelami lub sofami, obitymi w miękkie tkaniny takie jak na przykład welur. Wybierając biurko powinniśmy odejść od koncepcji szkolnej ławki. Niech blat, na którym będziemy pracować będzie sprawiał wrażenie przestrzennego. Elegancki wygląd biurka możemy uzyskać poprzez nałożenie na niego szklanej nakładki.

Kolorystyka glam

W stylu glamour dużą rolę odgrywają odpowiednio dobrane barwy. Chcąc stworzyć gabinet w tej stylistyce, jasne, delikatne i pastelowe barwy będą dobrze współgrać z kosztownymi materiałami i eleganckimi meblami. Dobrym pomysłem jest wprowadzenie do wnętrza marmuru. Zarówno naśladujący go wzór jak i sam kamień zdecydowanie dodają klasy.

Dodatki glamour

To o czym nie możemy zapomnieć urządzając gabinet w stylu glamour to oczywiście dodatki! Tak naprawdę to w nich tkwi kwintesencja każdego stylu. Rozciągają się one od drobnych kuferków i szkatułek na długopisy, po puszyste dywany. Wybrane przez nas dodatki powinny uzupełniać wnętrze, a nie go przyćmiewać dlatego ważny jest tu umiar. W naszym gabinecie nie powinno zabraknąć organizerów na biurku. Nie zapominajmy o poduszkach na sofach i fotelach. Jeżeli wybierzemy do gabinetu stolik kawowy to warto na nim postawić eleganckie wazony. Nie można zaprzeczyć, że kolorystyka dodatków również jest bardzo ważna. W tej kwestii idealnie sprawdzą się srebrne lub złote elementy. Na ścianach nie powinno zabraknąć luster.

Zadbaj o oświetlenie

Każde pomieszczenie powinno mieć dobrze dobrane oświetlenie. Nic tak nie doda szyku i klasy w naszym gabinecie jak kryształowe żyrandole i ozdobne abażury. Dobrze wpasują się lampy stojące, zapalane na łańcuszek, trochę zahaczające o styl vintage. Światło nie tylko rozjaśnia pomieszczenie, ale odpowiedzialne jest także za tworzenie w nim przytulnej atmosfery. Dobierając żarówki do lamp w naszym gabinecie, zdecydujmy się na te które będą świeciły mlecznym, delikatnym światłem.

Urządzenie gabinetu w stylu glamour wcale nie musi być trudne. Trzymając się odpowiedniej stylistyki, wybierając odpowiednie meble i dodatki bez trudu stworzymy miejsce pracy w domowym zaciszu, podobne do tych z wielkich, luksusowych modowych redakcji.